aaa Dożynki Gminy Niemce 2011 | Powiat Lubelski - Internetowy Informator Turystyczny

Dożynki Gminy Niemce 2011

Niemce

21 Aug 2011

Tegoroczne Dożynki odbyły się 21 sierpnia 2011 r. w Krasieninie. Mszę Świętą Dziękczynną koncelebrowaną w podziękowaniu za zbiory odprawili: ksiądz prof. dr hab. Walerian Słomka i ksiądz Jan Kalinowski – proboszcz parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP i Świętego Sebastiana w Krasieninie. W Korowodzie Dożynkowym wzięło udział 17 delegacji z wieńcami z:Woli Niemieckiej, Sołectwa Krasienin, Parafii Krasienin-Smugi, Kolonii Krasienin, Woli Krasienińskiej, Majdanu Krasienińskiego, Koła Gospodyń Wiejskich w Krasieninie, Osówki, Baszek, Pólka, Jakubowic Konińskich, Kawki, Stoczka, Pryszczowej Góry, Dysa, Ciecierzyna i Niemiec.
Na początku części oficjalnej starostowie dożynek przekazali Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi chleb dożynkowy. Przyjmując go wójt powiedział, że będzie go dzielił sprawiedliwie, tak aby dla nikogo nie zabrakło. Złożył także podziękowania rolnikom, sadownikom i ogrodnikom oraz wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do sprawnego zebrania płodów ziemi.
Kolejnym punktem części oficjalnej było wręczenie Rolnikom z gminy Niemce odznaki honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaczenia wręczał prezes KRUS.
Część artystyczną dożynkowych uroczystości rozpoczął Koncert Orkiestry Dętej OSP Lubartów. Potem zaprezentowały się kolejno: Zespół KGW z Ciecierzyna „Szwaczki”, „Dysowiacy” i „Rokiczanka”.
Ważnym punktem programu dożynek był Turniej Sołectw „SOŁTYSIADA 2011”. Reprezentacje Woli Niemieckiej, Kawki, Majdanu Krasienińskiego, Elizówki i Krasienina zmagały się w następujących konkurencjach: rzut beretem na odległość, rzut wałkiem w „chłopa”, bieg z Babą, bieg w workach i strzał na bramkę w gumofilcach. Dodatkowo każda z drużyn prezentowała się na scenie i brała udział w turnieju wiedzy o gminie Niemce.
Zwycięzcy:
I miejsce i puchar Wójta gminy Niemce: Majdan Krasieniński,
II miejsce: Wola Niemiecka,
III miejsce: Krasienin,
IV-te i V-te miejsce: ex aequo Kawka i Elizówka.
Dożynki Gminy Niemce 2011 zakończyła WIELKA GALA TAŃCA w wykonaniu Zespołu Tańca Nowoczesnego „RYTMIX” z Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach oraz zabawa taneczna z zespołem „SAVAN”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby skomentować. Bezpłatna rejestracja w portalu.